Σχολιάστε

Nëse procesi mbyllet me sukses, atëherë kjo është një fitore për Shqipërinë

12620340.limghandler

 

Kukan: Berisha më tha se do ta pranojë rezultatin

Kreu i delegacionit të Parlamentit Europian Eduart Kukan dhe ambasadori i Bashkimit Europian në vendin tonë Ettore Sequi patën takime me krerë të politikës shqiptare në këto orë që pritet me ankth rezultati i zgjedhjeve parlamentare.

«Dy-tre herë Kryeministri Berisha më ka përsëritur që do ta pranojë rezultatin», ishte përgjigjja e Kukan, pas interesimit të mediave. Zyrtari i lartë theksoi se me përjashtim të ngjarjes së Lacit, ku mbeti i vdekur një person dhe u plagosën dy të tjerë, zgjedhjet ishin normale, duke e cilësuar këtë një fillim të mirë për procesin.

«Shprehim shpresën tonë që edhe pjesa tjetër e procesit, numërimi dhe pranimi i rezultatit të jetë i tillë. Nëse procesi mbyllet me sukses, atëherë kjo është një fitore për Shqipërinë dhe besoj se do të jetë një shtysë e fortë për integrimin. Ne jemi gati t’ju japim mbështetje», tha Kukan.

Advertisements

Σχολιάστε

Εισάγετε τα παρακάτω στοιχεία ή επιλέξτε ένα εικονίδιο για να συνδεθείτε:

Λογότυπο WordPress.com

Σχολιάζετε χρησιμοποιώντας τον λογαριασμό WordPress.com. Αποσύνδεση / Αλλαγή )

Φωτογραφία Twitter

Σχολιάζετε χρησιμοποιώντας τον λογαριασμό Twitter. Αποσύνδεση / Αλλαγή )

Φωτογραφία Facebook

Σχολιάζετε χρησιμοποιώντας τον λογαριασμό Facebook. Αποσύνδεση / Αλλαγή )

Φωτογραφία Google+

Σχολιάζετε χρησιμοποιώντας τον λογαριασμό Google+. Αποσύνδεση / Αλλαγή )

Σύνδεση με %s

Αρέσει σε %d bloggers: