Σχολιάστε

Shembet rruga e re e Elbasanit

RRUGA-MBULIM-24_7

 

Rruga e re Tiranë- Elbasan është shembur në një segment të sajin në hyrje të tunelit, nga ana e Elbasanit. 

Rreth 600 metra para hyrjes në tunel, një sasi dheu në skrapatën anësore të rrugës është shembur duke rrezikur edhe pasagjerët e një makine të cilën e ka goditur masivi i dheut.

Shembja ka ndodhur pasditen e hënë dhe menjëherë është urdhëruar bllokimi i rrugës ndërsa trafiku i makinave është devijuar për në rrugën e vjetër të Qafës së Krrabës.

Aktualisht nuk po punohet për çbllokimin e rrugës pasi sasia e materialeve inerte që ka rënë është e madhe. Duket se shkak i shembjes ka qenë mosforcimi i nevojshëm i skarpatës anësore të rrugës dhe duket se për këtë nuk ka mjaftuar as edhe bekimi që i bëri rrugës së re prifti i kishës së Shën Marisë në Elbasan.

/ Top Channel

Advertisements

Σχολιάστε

Εισάγετε τα παρακάτω στοιχεία ή επιλέξτε ένα εικονίδιο για να συνδεθείτε:

Λογότυπο WordPress.com

Σχολιάζετε χρησιμοποιώντας τον λογαριασμό WordPress.com. Αποσύνδεση / Αλλαγή )

Φωτογραφία Twitter

Σχολιάζετε χρησιμοποιώντας τον λογαριασμό Twitter. Αποσύνδεση / Αλλαγή )

Φωτογραφία Facebook

Σχολιάζετε χρησιμοποιώντας τον λογαριασμό Facebook. Αποσύνδεση / Αλλαγή )

Φωτογραφία Google+

Σχολιάζετε χρησιμοποιώντας τον λογαριασμό Google+. Αποσύνδεση / Αλλαγή )

Σύνδεση με %s

Αρέσει σε %d bloggers: