1 σχόλιο

PROÇEDURA E RE PËR NXJERRJEN E KUOTËS (Παράβολο)

άδεια-παραμονής

Nënshtetasi i vendit të tretë (NVT) do paraqitet në shërbimet tona, dhe mbas kontrollit të nënpunësit se për çfar tipi leje qëndrimi do aplikoi, do marri një dekument me shumën e kuotës që duhet të paguaj, të dhënat e tij dhe DHOI në emër të cilës do nxirret çeku bankar.


Do shkoi në bankë me dokumentin që do ketë marrë nga nënpunësi do paguaj shumën dhe do marri një çek. Do kthehet tek zyrat e shërbimit me çekun dhe vërtetimin e bankës dhe do i drejtohet nënpunësit dhe do dorëzoi aplikimin për tu protokolluar. Aty do marri numrin e protokollit të aplikimit dhe do kaloi tek nënpunësi tjetër ku do japi çekun dhe vërtetimin e bankës, ku dhe do marri vërtetimin e dorëzimit të kuotës dhe vërtetimin blu ose çdo dokumentacion të ligjëshëm që parashikohet nga ligji. Së fundi do kthehet tek zyra që e shërbeu për të përfunduar proçedurën e aplikimit.
Gjithë kjo proçedurë e ndërlikuan ka të bëj me mungesën e ruajtjes të shërbimit të arkës në DREJTORITË EMIGRANTËVE DHE EMIGRACIONIT
Shumë shpejt do filloi të jepet kuota dixhitale , e cila pritet të thjeshtësoi në maximum të gjithë proçedurën. Në vënd të çekut do jepet një numër nga banka dhe me këtë numër do informohet nënpunësi për nxjerrjen e vërtetimit blu.

Πηγή: ΑΡΩΓΉ ΜΚΟ

Advertisements

One comment on “PROÇEDURA E RE PËR NXJERRJEN E KUOTËS (Παράβολο)

  1. pershendetje: Mund te na informoni ju lutem , per ne qe ka skaduar afati i (veveosit)dhe na nxoren te pa ligjeshem tani ,, dhe na kane denuar me nje gjobe prej 1200 euro si mund te veprojme dhe ku mund te drejtohemi te gjejme te drejten tone. periferia thote se nga 12500E qe duhet te deklaroja kam deklaruar 9500E dhe keshtu humba lejen e qendrimit ne Greqi (veveosin) per bashkeshorten time.JU lutem na informoni cfare duhet te bejme

Σχολιάστε

Εισάγετε τα παρακάτω στοιχεία ή επιλέξτε ένα εικονίδιο για να συνδεθείτε:

Λογότυπο WordPress.com

Σχολιάζετε χρησιμοποιώντας τον λογαριασμό WordPress.com. Αποσύνδεση /  Αλλαγή )

Φωτογραφία Google+

Σχολιάζετε χρησιμοποιώντας τον λογαριασμό Google+. Αποσύνδεση /  Αλλαγή )

Φωτογραφία Twitter

Σχολιάζετε χρησιμοποιώντας τον λογαριασμό Twitter. Αποσύνδεση /  Αλλαγή )

Φωτογραφία Facebook

Σχολιάζετε χρησιμοποιώντας τον λογαριασμό Facebook. Αποσύνδεση /  Αλλαγή )

w

Σύνδεση με %s

Αρέσει σε %d bloggers: