Σχολιάστε

Zëri i emigrantëve në zgjedhjet e 18 Majit në Greqi dhe Kodi i Emigracionit!

Laerti-564x420

Federata e Shoqatave Shqiptare në Greqi në kuadër të përpjekjeve të saj për të qenë sa më pranë bashkatdhetarëve, për informimin e saktë të tyre dhe për të çuar zërin aty ku duhet, organizon një takim të posaçëm me kandidatë shqiptarë në zgjedhjet e 18 Majit dhe me përfaqësues nga Prefektura e Atikës për Kodin e Emigracionit!
I ftuar do të jetë regjisori dhe aktori i mirënjohur Laert Vasili, kandidat për qarkun e Atikës.
I ftuar nga Prefektura e Atikës për të shpjeguar Kodin e Emigracionit dhe për t’ju përgjigjur pyetjeve tuaja do të jetë Drejtori i Qendrës së Shërbimit të Emigrantëve në Prefekturë z. Ilias Xronopoulos.
Gjithashtu do të ketë dhe të ftuar të tjerë.
Takimi do të zhvillohet ditën e Diel më 4 Maj 2014, ora 13:00 në teatrin “Hitirio – Χυτηριο” që ndodhet në adresën: Iera Odos 44 pranë stacionit të metrosë në Keramiko!

 

http://www.fshshg.com/

Advertisements

Σχολιάστε

Εισάγετε τα παρακάτω στοιχεία ή επιλέξτε ένα εικονίδιο για να συνδεθείτε:

Λογότυπο WordPress.com

Σχολιάζετε χρησιμοποιώντας τον λογαριασμό WordPress.com. Αποσύνδεση / Αλλαγή )

Φωτογραφία Twitter

Σχολιάζετε χρησιμοποιώντας τον λογαριασμό Twitter. Αποσύνδεση / Αλλαγή )

Φωτογραφία Facebook

Σχολιάζετε χρησιμοποιώντας τον λογαριασμό Facebook. Αποσύνδεση / Αλλαγή )

Φωτογραφία Google+

Σχολιάζετε χρησιμοποιώντας τον λογαριασμό Google+. Αποσύνδεση / Αλλαγή )

Σύνδεση με %s

Αρέσει σε %d bloggers: